HAKKIMIZDA

Analiz Safety; 2005 yılında Proses Güvenliği ve Yönetim Sistemleri Danışmanlığı ile iş hayatına başlamıştır. Kurucularımızdan Figen Önder’in 1991’de mezun olduğu İstanbul Teknik Üniversitesi Kimya Mühendisliği Bölümü bitirme tez konusu olan “Termodinamiğin Kimyasalların Karakteristik Özelliğine Göre Davranış Sonuçlarının Yakıcı ve Yıkıcılığı” konusundaki akademik bilgileri; 2013 yılında 6331 Sayılı İş Sağlığı ve Güvenliği Kanunun yayınlanması ile birlikte kanun içerisinde yer alan Çalışanların Patlayıcı Ortamların Tehlikelerine Karşı Korunması Hakkındaki Yönetmelik kapsamında Patlamadan Korunma Dokümanı (PKD) hazırlanması konusunun altyapısı olmuştur. ATEX Direktifleri ve Ulusal mevzuatımız ile 2013 yılından bu yana Türkiye’nin her yerinde Proses Güvenliğinin ilk adımı olan Patlamadan Korunma Dokümanın (PKD) hazırlanmasıyla başlayan yolculuk, 2019 yılında SEVESO III olarak uyumlaştırılması tamamlanan ve yayınlanan Büyük Endüstriyel Kazaların Önlenmesi ve Etkilerinin Azaltılması Hakkında Yönetmelik kapsamındaki mevzuat gerekliliklerinin karşılanması ve sahaya yönelik uygulamalı danışmanlık hizmeti ile devam etmektedir. 23.06.2017’de Kimyasalların Kaydı Değerlendirmesi İzni ve Kısıtlaması Hakkında Yönetmeliğinin devreye girmesiyle birlikte kurucularımızdan Figen Önder tüm Türkiye Kimya Mühendisleri Odasının (KMO), TUV AUSTRIA’nın ve Türkiye’de bilinen Özel Eğitim Kurumlarından bazılarını Kimyasal Değerlendirme Uzmanı (KDU) eğitimlerinin eğitmenliğini de üstlenmiş olup Türkiye’de KDU Unvanı olan çoğunluğun eğitmenidir. Bu kapsamda; Analiz Safety Mühendislik ve Danışmanlık; KKDIK 3. taraf danışmanlık hizmetini vermektedir.
2005 yılından bu yana bünyesindeki kişilerin akademik olarak aldığı eğitimleri proseslere düzgün ve doğru bir şekilde taşıması ile tanınmış ve danışmanlığını yaptığı farklı sektörlerden tüm kurum ve kuruluşlara mühendislik kontrolünün önemini anlatarak mühendislik misyonunu en üst seviyeye taşımış ve sürdürülebilir kılmıştır.
Kurucularımızdan Gökhan Önder 1991 yılında İstanbul Teknik Üniversitesi Metalurji ve Malzeme mühendisliği bölümünden mezun olmuştur. Mezuniyet sonrasında 23 yıl boyunca Türkiye’nin önde gelen otomotiv firmalarında yöneticilik ve üst düzey yöneticilik görevlerinde bulunmuştur. Bu süreçte aynı zamanda Analiz Safety Mühendislik ve Danışmanlığın temellerinden birini oluşturan mühendislik önlemleri ve metodolojileri kısmını aynı anda yürütmüştür. 2018 yılından itibaren ise otomotiv sektöründen tamamen ayrılıp Analiz Safety grubunu oluşturduğu ekibiyle birlikte mühendislik önlemleri ve proses güvenliği alanında kendisi gibi mühendis olan eşi Figen Önder ile birlikte üst düzeye getirmeyi başarmıştır. Firmanın tüm yurtdışı bağlantıları kendisi tarafından sağlanmaktadır.
 MİSYON Temel yaklaşımı insanı ve çevreyi korumak olan Analiz Safety Mühendislik ve Danışmanlık sektördeki farkını sahaya yönelik uygulamalı danışmanlık hizmeti ile ortaya koymaktadır.  VİZYON Uluslararası direktifler, standartlar ile ulusal mevzuat, standartlar ve bunların sürekli güncellenen versiyonlarını takip ederek, kamu ve özel sektördeki tüm kurum ve kuruluşların gerek duyduğu alanlarda çözüm ortaklığını üstlenmektir.

BELGELER

Analiz Safety Mühendislik ve Danışmanlık

info@analizsafety.com

Figen Önder

Gökhan Önder

Kalabak Mh. 3360 Sk. No:7/12 35430 Urla, İzmir