Kurucularımızdan

Figen ÖNDER

1991’de mezun olduğu İstanbul Teknik Üniversitesi Kimya Mühendisliği Bölümü bitirme tez konusu olan “Termodinamiğin Kimyasalların Karakteristik Özelliğine Göre Davranış Sonuçlarının Yakıcı ve Yıkıcılığı” konusundaki akademik bilgileri; 2013 yılında 6331 Sayılı İş Sağlığı ve Güvenliği Kanununun yayınlanması ile birlikte kanun içerisinde yer alan “Çalışanların Patlayıcı Ortamların Tehlikelerine Karşı Korunması Hakkındaki Yönetmelik” kapsamında Patlamadan Korunma Dokümanı (PKD) hazırlanması konusunun altyapısı olmuştur.

ATEX Direktifleri ve Ulusal mevzuatımız ile 2013 yılından bu yana Türkiye’nin her yerinde Proses Güvenliğinin ilk adımı olan Patlamadan Korunma Dokümanın (PKD) hazırlanmasıyla başlayan yolculuk, 2019 yılında SEVESO III olarak uyumlaştırılması tamamlanan ve yayınlanan “Büyük Endüstriyel Kazaların Önlenmesi ve Etkilerinin Azaltılması Hakkında Yönetmelik” kapsamındaki mevzuat gerekliliklerinin karşılanması ve sahaya yönelik uygulamalı danışmanlık hizmeti ile devam etmektedir.

23.06.2017’de Kimyasalların Kaydı Değerlendirmesi İzni ve Kısıtlaması Hakkında Yönetmeliğinin devreye girmesiyle birlikte kurucularımızdan Figen Önder TMMOB Kimya Mühendisleri Odası‘nın (KMO), TÜV AUSTRIA’nın ve Türkiye’de bilinen Özel Eğitim Kurumlarından bazılarını Kimyasal Değerlendirme Uzmanı (KDU) eğitimlerinin eğitmenliğini de üstlenmiş olup Türkiye’de KDU Unvanı olan çoğunluğun eğitmenidir. Bu kapsamda; Analiz Safety Mühendislik ve Danışmanlık; Türk-REACH olarak bilinen KKDİK 3. taraf danışmanlık hizmetini vermektedir.

Kimyasallarla Güvenli Çalışma Yetkinlik Eğitimi‘nde Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı tarafından onaylı eğitmendir.

Figen ÖNDER

2005 yılından bu yana bünyesindeki kişilerin akademik olarak aldığı eğitimleri proseslere düzgün ve doğru bir şekilde taşıması ile tanınmış ve danışmanlığını yaptığı farklı sektörlerden tüm kurum ve kuruluşlara mühendislik kontrolünün önemini anlatarak mühendislik misyonunu en üst seviyeye taşımış ve sürdürülebilir kılmıştır.
Patlamadan Korunma Dökümanı
SEVESO
KDU
Eğitmen
Danışmanlık
İSG
BEKRA
ANALİZ SAFETY MÜHENDİSLİK VE DANIŞMANLIK

Mühendislik, danışmanlık, eğitim, uzmanlık

Kurumumuz 30 yıllık deneyimle, sektöre kazandırdığı profesyonellik ve uzmanlarla sektörün önde gelenlerinden biri olmuştur.
gökhanonderananaliz
Kurucularımızdan

Gökhan ÖNDER

1991 yılında İstanbul Teknik Üniversitesi Metalurji ve Malzeme Mühendisliği bölümünden mezun olmuştur. Mezuniyet sonrasında 23 yıl boyunca Türkiye’nin önde gelen otomotiv firmalarında yöneticilik ve üst düzey yöneticilik görevlerinde bulunmuştur. Bu süreçte aynı zamanda Analiz Safety Mühendislik ve Danışmanlık’ın temellerinden birini oluşturan mühendislik önlemleri ve metodolojileri kısmını aynı anda yürütmüştür.

2018 yılından itibaren ise otomotiv sektöründen tamamen ayrılıp Analiz Safety grubunu, oluşturduğu ekibiyle birlikte mühendislik önlemleri ve proses güvenliği alanında kendisi gibi mühendis olan eşi Figen Önder ile birlikte üst düzeye getirmeyi başarmıştır.

2022 yılının Ocak ayında IndEx(IECex RTP) eğitimini tamamlayarak IEC-60079-17 kapsamında Exproof ekipmanların muayenesi yapabilme yetkisini almış ve bu yetkisi Türkiye Cumhuriyeti sınırlarında kullanmaya geçerli olacak şekilde Ekipnet numarası alarak Bakanlık tarafından onaylanmıştır.

Firmanın tüm yurtdışı bağlantıları kendisi tarafından sağlanmaktadır.

ANALİZ SAFETY

MARKA TESCİLİ

Deneyimli, uzman kadromuzla çözüm ortaklığı için...